O slídě

Přírodní slída se vyznačuje výbornými elektroizolační vlastnostmi, je flexibilní s dobrými mechanickými vlastnostmi. Je nehořlavá a odolává vysokým teplotám. Je odolná vůči působení vody, kyselin, rozpouštědel a minerálních olejů.

Použití

Výrobky z přírodní slídy jsou určeny k použití v elektrotechnickém průmyslu.

Slídové výstřižky:
Jsou vyrobeny ražením nebo stříháním v tloušťce 0,035-0,41 mm se setinovým nebo tisícinovým kalibrováním. Tvar a tolerance jsou dány výkresem zákazníka. Jsou určeny pro všeobecné izolační a tepelně-izolační použití.

Kondenzátorové destičky:
Jsou vyrobeny z nejkvalitnějších druhů slíd, zpravidla v pravoúhlé formě, v tloušťce 0,03-0,30 mm se setinovým nebo tisícinovým kalibrováním. Jsou určeny pro výrobu slídových kondenzátorů.

Kalibrovaná slída:
Je upravená slída ve tvaru nepravidelných destiček, vyrobená přesným kalibrováním na tloušťku z blokové slídy příslušné velikosti a jakosti. Je dodávána se setinovým nebo tisícinovým kalibrováním v tloušťce 0,035-0,41 mm.

Slídové roličky:
Jsou vyrobeny z pásků slídy svinutím a fixováním papírovou lepenkou nebo polypropylénovou fólií do tvaru roliček. Rozměry a tolerance jsou dány výkresem zákazníka.Jsou určeny pro izolaci průchodů vodičů z tepelně a elektricky namáhavých přístrojů.

copyright © 2009 Josef Dvořáček | dvoracek@slida.cz